Matlı Yerelİst’te “Destek Sponsoru” oldu..

0
9142

ETKİNLİK

Türkiye’nin en büyük beş süt üreticisinden

Matlı Yerelİst’te “Destek Sponsoru”..


Türkiye’nin en büyük yumurta üreticisi ve en büyük beş süt üreticisinden biri olarak Matlı,  WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yerelİst’te “Destek Sponsoru” olarak yer aldı.
Matlı, Yörsan ve Keskinoğlu markalarının akıllara kazınan lezzetleriyle birlikte yeni ürünlerini de Yerelİst’te beğeniye sundu.
Protein kaynaklı ürünler zincirinde yer alan yumurta, piliç eti, süt ve süt ürünlerinde önemli gıda markalarını bünyesinde barındıran Matlı; Yörsan’ın Susurluk Ayranı ve Keskinoğlu’nun yenilikçi ürünleriyle fuara damga vurdu.
T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Matlı’nın standını ziyaret ederek ürünler ve sektör hakkında bilgi aldı. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere de standı ziyaret ederek Matlı Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’yla Matlı grubu, hedefleri ve ürünleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Faruk Dere, fuara olan katılım ve katkılarından dolayı Özer Matlı’ya sertifika takdim etti.

Matlı Yerelİst'te "Destek Sponsoru" oldu..

Standı ziyaret edenler arasında Kadir Çöpdemir de vardı. Çöpdemir, Özer Matlı’nın fuar hakkındaki görüşlerini alarak yeni ürünleri tattı. Özer Matlı; ” Keskinoğlu ve Yörsan markalarının grubumuza dâhil olmasından sonraki ilk fuarımıza katılıyoruz. Türkiye’nin ilk ve en büyük tam entegre tavukçuluk tesislerinde ürettiğimiz Keskinoğlu ürünlerimiz ve coğrafi işaretli süt ve süt ürünleri ile sektörde fark yaratan Yörsan lezzetlerimizle fuarda yer alıyoruz.” diyerek Keskinoğlu ve Yörsan’ın yeni ürünlerinin de tanıtıldığı fuarın, yoğun ilgiyle geçmesinden duyduğu memnuniyeti aktardı.Matlı Yerelİst'te "Destek Sponsoru" oldu..

Türkiye’nin ilk beyaz peynirini, kaymaklı tava yoğurdunu ve ev tipi yoğurdunu üreten Yörsan’ın gelenekselleşen tatlarına sadık kalarak yenilediği ürünlerini tüketicisiyle buluşturan Matlı, ilk kez fuarda tanıttığı Yörsan Susurluk Ayranı ile geleneği bozmadı ve yine bir ilke imza attı.

Matlı, yumurta ve piliç eti ürünleriyle de sektörde önemli bir konuma sahip olan Keskinoğlu’nun Fileturka gibi yenilikçi ürünleriyle de fuara oldukça iddialı bir giriş yaptı. Katılımcılar aynı zamanda fuarda, Keskinoğlu’nun; lokum, çıtır filetom, chicken rings, mexico shots ve kasap köfte gibi acılı ve baharatlı lezzetlerini de tatma fırsatı buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz