Masajla büyütülen SIĞIR servet ediyor..

0
5528
BURSA'DA BİR MÜTEŞEBBİS, JAPONYA'DAN GETİRİP MASAJ YAPARAK BESLEDİĞİ SIĞIRLARIN KİLOSUNU 10 BİN LİRADAN SATIYOR. (BURAK TÜRKER/BURSA-İHA)
Lüks daire fiyatına  ET,

Masajla büyütülen SIĞIR servet ediyor..

Matsusaka ırkı sığır açık arttırmada servet ödendi. Sığır için yaklaşık 6 milyon TL ödenen sığır. Japonya’da Matsusaka ırkı sığır (Wagyu), açık artırmada 30 milyon yene (202 bin dolar) satıldı.
Masajla büyütülen SIĞIR servet ediyor..
   
Japonya’da özel bir sığır ırkı olan Matsusaka sığırı, açık artırmada rekor fiyata satıldı. 676 kilogramlık sığır 30 milyon yene (5,85 milyon TL) satıldı. Mie’nin Tsu bölgesinden “Asahiya” kasap dükkanı, sığırın yeni sahibi oldu.
Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre, Matsusaka ırkı sığır açık arttırmada servet ödendi. Sığır için yaklaşık 6 milyon TL ödenen sığır. Japonya’da Matsusaka ırkı sığır (Wagyu), açık artırmada 30 milyon yene (202 bin dolar) satıldı.
Bu hayvanların yanına, strese girmemeleri için bakıcıları haricinde kimse girmiyor. Bu hayvanlarözel bakıcılarla stressiz ortamda özel yemler ve masaj yapılarak büyütülüyor..

AÇIK ARTIRMAYLA 202 BİN DOLARA SATILDI


Devlet televizyonu NHK’da yer alan habere göre birinci sınıf mermer sığır etiyle tanınan bölgelerden Mie eyaletinde yerel türlere yönelik açık artırma düzenlendi.

Açık artırmada Mie Eyaleti Hayvancılık Araştırma Enstitüsünden 9 jüri üyesinin boyut ve genel fiziksel dengeye göre derecelendirdiği 50 sığır yer aldı.
Masajla büyütülen SIĞIR servet ediyor..

“Hiroko No.1” isimli, 676 kilogramlık Matsusaka ırkı sığır, 30 milyon yene (202 bin dolar) alıcı buldu. Bu, son 8 yılın en yüksek alıcı fiyatı olarak kayda geçti. Mie’nin Tsu bölgesinden “Asahiya” kasap dükkanı, sığırın yeni sahibi oldu.

Sığırı yetiştiren Taiki bölgesinden Japon besici Nakamura Kazuaki, “Beklenmedik derecede yüksek fiyat beni şaşırttı. Sığırların bakımı amacıyla gösterdiğim çabaların karşılığını aldığım için mutluyum ve daha da iyi sığırlar yetiştirmek istiyorum.” dedi.

DİLİM DİLİM YENİLİYORWagyu, Japonya’da geleneksel üretimi yapılan 4 sığır ırkından biridir. Genetik olarak mermerlenmeye (kırmızı et arasında sık ve yoğun beyaz yağ katmanları oluşmasına) yatkındır ve yüksek oranda oleajinöz doymamış yağa sahiptir. Bu wagyu sığırlarından elde edilen et, kalitesiyle bilinir ve yüksek bir fiyata satılır, bu yüzden ince dilimlenip küçük porsiyonlarla ve birçok başka yemeğin yanı sıra servis edilir.
Yiyenlerin ağzında unutulmaz tat bıra
Bu etler bıçak yardımı olmadan yumuşak dokusu sayesinde elle de parçalanabiliyor.Yiyenlerin ağzında unutulmaz tat bırakan ’kobe’ etini yiyenler bir daha başka bir et yiyemiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz